neděle 14. srpna 2022  
   
natáčení koled pro TELEVIZE NOE v Dolních Bojanovicích 22. 10. 2012
KOLEDY 2012 .: PRO SEDMIHLÁSKY TV NOE :.
výprava do kraja
pondělí 22. října 2012, TON STUDIO RAJCHMAN Dolní Bojanovice
úterý 23. října 2012, nivnický kostelO tom, že máme natáčet koledy pro Sedmihlásky TV NOE jsme se dověděli týden před natáčením minulé pondělí. Jelikož v těchto dnech intenzivně připravujeme pořad ke 20. výročí Nivničky, nebylo jednoduché přepnout na koledy. Navíc jsme chtěli, aby zahrála i Muzikaša, takže hned v ten pondělní večer došlo i na večerní zkoušku Muzikaše 15. 10., kde jsem rozdal noty, aby se tu zbrusu novou věc - STOJÍ KOSTELÍČEK..., kterou loni hráli jen Gabča, Vojta a Běla, naučila celá muzika.

Pro cyklus zpívánek TV NOE Sedmihlásky jsme v ulynulých dvou letech natočili jedenáct písniček. Kromě dětí z Malé nivničky a Malučké nivničky natáčely Sedmihlásky ještě vítězové dětské pěvecké soutěže O věneček rozmarýnu Fanoša Mikuleckého(tedy děti z Podluží), děti z Ostravičky a z Prácheňáčku z jižních Čech. Zaslechl jsem, že v poslední době přibrali ještě někoho dalšího, ale přesně to nevím.

Teď před Vánoci, podle mých informací, by chtěla TV NOE vydat souborně všechny dosud natočené Sedmihlásky na čtyřech DVD. Napadlo je ještě dotočit koledy, takže proto jsme včera byli několik našich koled nazpívat v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích a dnes mezi 14-17 budeme natáčet k našim audio podkladům videoklipy v nivnickém kostele.

Včera natáčely děti z Malé nivničky a doprovázela je jejich muzika = muzika složená z členů Malé nivničky. Muzika nese název Muzikaša. Dnes se k natáčení obrazu připojí i děti z Malučké nivničky.
Jinak to včera byla docela kultovní akcička. Ve studiu se Muzikaša musela, při svém prvním studiovém nahrávání, nejprve osmělit a rozehřát. No a pak všechny nástroje naladěné podle Míšovy harmošky po prvním poslechu první natočené skladby okamžitě přeladit podle půjčeného cimbálu a Míšovi dát moji harmoniku, která se přece jen ladění cimbálu mnohem více blížila.

Co se týče toho ladění, nezapomenutelné byly Adélčiny housle bez dolaďovačů...

Za to zpěváky máme náramné. Všechno dávali na první pokus a moc pěkně. Hodně jsme se nasmáli u Pásli ovce pastýři, kterou jsem předzpěvoval. A hudební režisér šílel...

Cestou domů tmou podzimního večera se osazenstvo mého auta - Gábi, Gabča, Majda, Patrik, Džin, Vojta - náramně bavilo nad dohady kdo s kým chodí. Zažil jsem šok, co jsem se dověděl na svého synka :O)

I proto mi (myslím, že i všem nám) kopla zastávka ve sklepě vinařství Petra Vávry v Boršicích u Blatnice, který nás uvítal svým širokým úsměvem a dětem dal napít hroznové šťávy.

Na každou výpravu za hranice všednosti se vždycky hodně dlouho vzpomíná. Ani tentokrát tomu nebude jinak.

Vlastimil Ondra 22. - 23. 10. 2012


Děkuji těmto rodičům, kteří vzali auto a jeli:
Michaela Výmolová, Magdaléna Bobčíková, Dáša Bahulová, Michaela Zlomková a Hana Kurucová.

Muzikaša, která natočila koledu Stojí kostelíček..., hrála ve složení:
Běla Ondrová a Adéla Kovaříková (I. housle), Vojtěch Ondra (II. housle), Ondřej Mikulec (III. housle), Gabriela Krchňáčková (cimbál), Magdaléna Karlíková (violoncello), Michal Bahula (akordeon), Tereza Šimčíková (příčná flétna), Aneta Kadlčíková (zobcová flétna) a Jindřich Mahdal (sopraninová flétna).
Sóla ve Stojí kostelíček nazpívali: Kristýna Zlomková, Marek Kuruc, Kateřina Šmídová a Martin Bobčík.

Dále jsme natočili koledy Na záhumňú..., Sedzi vrabček na piliri... a Pásli ovce pastýři...

Kromě Muzikaše zpívali další členové Malé nivničky:
Kateřina Šmídová, Lukáš Slaník, Barbora Bahulová, Eva Smetanová, Monika Výmolová, Lucie Smetanová, Šimon Mikulec, Ondřej Bobčík, Martin Bobčík, Marek Kuruc, Patrik Šimčík, Radek Jankůj, Tomáš Kautský a Kristýna Zlomková.

● gábi + paťa + vlasti ●
● fotky z TON STUDIA sú TADY


22. 10. 2012 ... natáčení koled pro SEDMIHLÁSKY TV NOE
TON STUDIO DOLNÍ BOJANOVICE

 
aktuality
o čem to je
kontakt

P O K E C

knihovna
akce
fotogalerie
kronika 1992-2022
videotéka
fonotéka

patří k nám
Nivnička
Malá nivnička
Muzikaša
Malučká nivnička
Kuřátko

další
výukový materiál
ke čtení
napsali o nás
úspěchy

vydali jsme
Mladé vzpomínky
Nivnické sedlcképrojekty
Umělecké besedy
u cimbálu pro teenagery


Adopce na dálku
Widjina Benoit z Haiti

spřátelené weby Boršičané
Siločáry duše dítěte
Kuřátko
a odbočka webu Kuřátka
e-kronika KUŘÁTKO


webmaster